Translate

środa, 20 listopada 2013

Makijaż ślubny














W dniu ślubu panna młoda powinna wyglądać pięknie w rzeczywistości jak i na pamiątkowych zdjęciach. Właśnie dlatego makijaż ślubny jest makijażem bardzo trudnym do wykonania. Jego głównym zadaniem jest podkreślenie urody panny młodej. Powinien on również pasować do kolorów stroju ślubnego. Zmiana nawet drobnych dodatków może wpłynąć w znaczący sposób na zmianę wizerunku. Często spotykam się z przeświadczeniem, że makijaż ślubny musi być bardzo delikatny i pastelowy. Pozwolę się z ta opinią nie zgodzić. Uważam, że zależy to od temperamentu panny młodej i efektu, jaki chciałaby uzyskać.
Zalecenia przy wykonaniu makijażu ślubnego:
  • makijaż będzie się prezentował naprawdę dobrze tylko na gładkiej i zadbanej skórze, dlatego miesiąc przed ślubem warto odwiedzić kosmetyczkę, która odpowiednio przygotuje skórę pod makijaż;
  • przed ślubem nie powinno sie stosować nie przetestowanych kosmetyków, gdyż reakcja skóry na nie może być ciężka do przewidzenia ( można dostać uczulenia i skóra może spuchnąć);
  • należy pamiętać o nawilżaniu twarzy oraz depilacji brwi;
  • warto zrobić maskę napinającą ( rewelacyjne są algi).
Makijaż czas zacząć





Jak wykonać makijaż ślubny?
  1. Wykonujemy demakijaż twarzy.
  2. Wklepujemy toniku w celu przywrócenia skórze odpowiedniego ph;tonik ponadto przyczynia się do przedłużenia trwałości makijażu!
  3. Wklepujemy krem nawilżający na całą twarz, szyję i powieki.
  4. Równomierne rozprowadzamy podkład; na upalne dni polecam kamuflaż, który nakłada się zwilżoną gąbką lateksową.
  5. Oczodoły rozświetlamy korektorem.
  6. Dokładnie przypudrowujemy twarz, co przedłuży trwałość kosmetyków i wyeliminuje błyszczące partie. Na uroczystość ślubną polecam puder fiksujący, dzięki któremu podkład będzie odporny na upał, ścieranie i wodę. Daje on również lepsze efekty w fotografii od pudru sypkiego. Należy unikać pudru transparentnego, ponieważ w przypadku cer opalonych o barwie oliwkowej może powodować poszarzenie skóry.
  7. Podkreślamy oczy konturówką i rozcieramy na górnej powiece przy użyciu aplikatora lub gąbki.
  8. W zewnętrznym kąciku oka wiola przyciętenakładamy cień w kolorze
    b
    rązu ( harmonizującego z włosami Wiolki) przechodzącego w róż ( kontrastującego z zielonymi oczami), z kremowobiałym  rozświetleniem w  wewnętrznym kąciku powieki ruchomej. Rzęsy malujemy wodoodporną maskarą. Fajny efekt dają również przyklejone kępki rzęs.
  9. Wyraźnie,  podkreślamy łuk brwiowy, ponieważ inaczej na fotografii widoczna będzie tylko 1/3 ich rzeczywistej długości. Modeluje się je cieniem lub żelem do brwi brązowym lub grafitowym.
  10. Róż nakładamy po skosie , jeśli twarz jest pełna i w poziomie, w kierunku od ucha, jeżeli twarz jest długa. Przy długiej twarzy dobrze wyglądają tzw. jabłuszka namalowane na środku policzka.
  11. Nakładamy pędzelkiem pomadkę. Pomadka oraz róż powinny ze sobą harmonizować. Pomalowane usta dobrze jest odcisnąć w chusteczkę, ponieważ dzięki temu odciągniemy tusz z pomadki. Usta utrwalamy płynem Magic Fix. Po ok. 10 min. można nałożyć błyszczyk. Należy jednak pamiętać, że błyszczyk wygląda ładnie tylko na środku dolnej wargi. Najistotniejsze, aby nie przygryzać i nie zdrapywać powłoki naniesionej na usta.
  12. Całość spryskujemy utrwalaczem w sprayu. Kosmetyk bez którego nie wyobrażam sobie wykonania makijażu. Dzięki niemu makijaż staje się wodoodporny i przetrwa najważniejsze uroczyste 

1 komentarz:

  1. jaki szczegółowy opis. Muszę przyznać, że kilka drobiazgów, o których wspomniałaś przyda mi się przy różnych okazjach. Ślub (przynajmniej ten własny;)) mam już bowiem za sobą. Dobry, szczegółowy opis.
    Jestem tu po raz pierwszy, zatem wypada, bym zaprosiła Cie też do mnie: http://lapkami-stworzone.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń